wtorek, 25 lipca 2017

Pięć moich ulubionych książek

Cześć Wam!
Dzisiaj postanowiłam napisać trochę inny niż zazwyczaj post. Zdaję sobie sprawę, że ciągłe książki i książki nie są dobrym pomysłem, ale co poradzę na to, że lubię czytać, a nie chcę mieć zaległości w recenzjach? Niestety jakoś nie mogę zebrać się w sobie i napisać parę sensownych zdań na temat ostatnio obejrzanych filmów więc niestety (dla tych, którzy mają dość) dzisiaj znowu książki.
Pewnie dla większości takich książkoholików jak ja, którzy przeczytali naprawdę wiele historii, trudno będzie znaleźć te pięć najlepszych, ale dla mnie nie jest to problem. Poniżej przedstawiam Wam listę moich naj, naj. Kolejność przypadkowa. 

"Morze spokoju" Katja Millay

Natsya Kashnikov chce tylko dwóch rzeczy: przetrwać liceum bez żadnych osób, które będą pouczać ją na temat jej przeszłości oraz sprawić, aby chłopak, który zabrał jej dosłownie wszystko – tożsamość, duszę i chęć życia – zapłacił za to. Historia Josh’a Bennett’a to nie sekret: każda osoba, którą kochał, opuściła ten świat, aż w końcu, gdy chłopak miał 17 lat, nie został mu już nikt. Teraz, wszystko czego Josh pragnie, to to, aby ludzie pozwolili mu zostać samemu, ponieważ gdy Twoje imię jest synonimem śmierci, każdy ma tendencję do pozostawienia Ci Twojej własnej przestrzeni. Każdy z wyjątkiem Nastyi, tajemniczej, nowej dziewczyny w szkole, która zaczyna się kręcić wokół chłopaka i nie ma zamiaru odejść, dopóki nie zyska wpływu na każdy aspekt jego życia. Ale im bardziej Josh ją poznaje, tym większą jest ona dla niego zagadką. Kiedy intensywność ich relacji się nasila, a pytania bez odpowiedzi zaczynają się piętrzyć, chłopak zaczyna się zastanawiać, czy kiedykolwiek odkryje sekrety ukrywane przez dziewczynę – albo czy w ogóle tego chce.

"Wizje w mroku" L. J. Smith 

"Czarownica" - mówią za jej plecami. Niesamowite oczy i prorocze rysunki od zawsze przysparzały siedemnastoletniej Kaitlyn kłopotów. Z radością przyjmuje więc zaproszenie do szkoły, gdzie wraz z czwórką innych uczniów o nadprzyrodzonych zdolnościach będzie rozwijać swój talent. 
Nie przeczuwa, że zostanie rozdarta pomiędzy uczuciem do dwóch chłopaków: cudownego Roba, uzdrawiającego ludzi swoją pozytywną energią, i mrocznego Gabriela, skrywającego swoją prawdziwą naturę i niepokojącą moc. I że będzie musiała wybrać, któremu z nich zaufać, gdy niesamowity projekt zagrozi ich zdrowym zmysłom i życiu…


"Ostatnia spowiedź" Nina Reichter

Bradin Rothfeld jest dziewiętnastoletnim rockmanem. Kobiety w całej Europie wzdychają do jego brązowych oczu i cudownej, niemal dziewczęcej urody. Wracając z trasy koncertowej Brade spóźnia się na przesiadkę i spędza noc na opustoszałym lotnisku. Jeszcze nie wie, że będzie to najdziwniejsza noc w jego życiu. Spotyka wtedy Ally Hanningan. Tajemniczą Amerykankę, która go nie rozpoznaje. Spędzają ze sobą kilka magicznych, niezapomnianych godzin. A późnej wspaniała noc się kończy.
I oboje już wiedzą, że nie spotkają się więcej. 
Nigdy więcej.
Bo zbyt mocno czują, co rodzi się między nimi.
Żadne z nich nie może się teraz zakochać.
Ally jest zajęta – uwikłana w dziwny związek, z którego na razie nie może się wyplątać, a Brada obowiązuje kontrakt płytowy, który mówi – „prasa nie może odkryć twoich kobiet”. Brade jednak używa podstępu i ciągnie tę znajomość. Pozostaje tylko jeden szkopuł. Ally nadal nie ma pojęcia, kim jest Bradin. 
I również skrywa pewien sekret. 
Co zrobi Bradin, pragnąc dziewczyny, której nie powinien nawet tknąć?


"Hopeless" Colleen Hoover 

Czasem odkrycie prawdy może odebrać nadzieję szybciej niż wiara w kłamstwa.
To właśnie uświadamia sobie siedemnastoletnia Sky, kiedy spotyka Deana Holdera. Chłopak dorównuje jej złą reputacją i wzbudza w niej emocje, jakich wcześniej nie znała. W jego obecności Sky odczuwa strach i fascynację, ożywają wspomnienia, o których wolałaby zapomnieć. Dziewczyna próbuje trzymać się na dystans – wie, że Holder oznacza jedno: kłopoty. On natomiast chce dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Gdy Sky poznaje Deana bliżej, odkrywa, że nie jest on tym, za kogo go uważała, i że zna ją lepiej, niż ona sama siebie. Od tego momentu życie Sky bezpowrotnie się zmienia.


"Dwór cierni i róż" Sarah J. Maas 

Dziewiętnastoletnia Feyre jest łowczynią – musi polować, by wykarmić i utrzymać rodzinę. Podczas srogiej zimy zapuszcza się w poszukiwaniu zwierzyny coraz dalej, w pobliże muru, który oddziela ludzkie ziemie od Prythian – krainy zamieszkanej przez czarodziejskie istoty. To rasa obdarzonych magią i śmiertelnie niebezpiecznych stworzeń, która przed wiekami panowała nad światem.
Kiedy podczas polowania Feyre zabija ogromnego wilka, nie wie, że tak naprawdę strzela do faerie. Wkrótce w drzwiach jej chaty staje pochodzący z Wysokiego Rodu Tamlin, w postaci złowrogiej bestii, żądając zadośćuczynienia za ten czyn. Feyre musi wybrać – albo zginie w nierównej walce, albo uda się razem z Tamlinem do Prythian i spędzi tam resztę swoich dni.
Pozornie dzieli ich wszystko – wiek, pochodzenie, ale przede wszystkim nienawiść, która przez wieki narosła między ich rasami. Jednak tak naprawdę są do siebie podobni o wiele bardziej, niż im się wydaje. Czy Feyre będzie w stanie pokonać swój strach i uprzedzenia?

♡♡♡♡

Nie zamierzam dodawać nic oprócz opisów bo nawet nie znalazłabym słów, aby opisać to jak książki mi się podobały. Każdą oceniłabym na 10 a nawet i więcej co niektórzy z Was wiedzą po recenzji ostatniej z wyżej wymienionych pozycji. Może i napisałam kolejność przypadkowa, ale przyznam Wam tu teraz szczerze, że z tej piątki bezkonkurencyjnie najlepsza jest "Morze spokoju" , a najsłabsza (o ile to możliwe) "Wizje w mroku". Wszystkie są mimo to wspaniałe i polecam z całego serca każdą! 

48 komentarzy:

 1. Przyznam, że żadnej z tych książek jeszcze nie czytałam, aczkolwiek "Hopeless" mam w planach już od dawna :P To prawda, ja w życiu nie umiałabym wybrać 5 ulubionych powieści, więc wow, że ty potrafisz, haha :D

  OdpowiedzUsuń
 2. "Morze spokoju" brzmi interesująco pod względem postaci, gdyż wydają mi się być bardzo skomplikowane i skrywają w sobie zapewne wiele sekretów. Chętne poszukam tego tytułu w bibliotece.

  Bardzo lubię tematykę nadprzyrodzonych mocy, a do tego szkoła dla takich właśnie osób brzmi jak najbardziej zachęcająco, dlatego z chęcią przeczytam "Wizję w mroku"

  "Ostatnio spowiedź" czytałam w burzliwych latach mojej młodości i dostarczyła mi wiele emocji. Nie wiem czy kiedykolwiek będę miała tą odwagę, aby ponownie po nią sięgnąć.

  Co ja tu będę się wywodzi - wszystkie powyższe pozycje mnie zachęcają.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam tylko Maas i ten tego... nawet gdybym robiła topkę to w mojej ona w życiu by się nie znalazła ;P

  OdpowiedzUsuń
 4. "Hopeless", "Dwór.." tez uwielbiam <3 Wspaniałe książki :D A "Ostatnia spowiedź" już kilka miesięcy czeka na półce i jakoś ciągle odkładam czytanie :/

  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę w końcu przeczytać książkę Colleen Hoover .

  OdpowiedzUsuń
 6. Większości pozycji nie znam, ale wizje z mroku czytałam i książka bardzo przypadła mi do gustu - szkoda, że nie ma żadnej kontynuacji :P

  Sakurakotoo ❀ ❀ ❀

  OdpowiedzUsuń
 7. książki pani Mass uwielbiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja za dużo ich nie czytałam, ale także mi się jak do tej pory podobały :)

   Usuń
 8. Trylogię ,,Ostatnia spowiedź '' również uwielbiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wcale się nie dziwię :) Aczkolwiek zakończenie jak dla mnie było okropne!

   Usuń
 9. Lubię takie klimaty. Nie wiem tylko czy nie nazbyt to młodzieżowe jak dla mnie. Zapraszam do rewizyty.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja czytałam tylko "Hopeless", ale nie wywarł na mnie tak ogromnego wrażenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oh, to szkoda. Ja czytałam i słyszałam, że bardzo dużo osób jest nią zauroczonych.

   Usuń
 11. Ja tylko czytałam Hopeless, która mi się podobała. :) A także książkę Maas, miałam w planach poznać też drugą część, ale na chwilę obecną jakoś mnie nie ciągnie, ale kiedyś nadrobię! Co do pozostałych słyszałam o Ostatniej spowiedzi. Miałam w planach, ale ostatecznie zrezygnowałam. Może jednak powinnam się jeszcze nad nią zastanowić. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. ostatnia spowiedź zainteresowała mnie najbardziej ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. A wiesz, że Nina Reichter pisze nową książkę? Właściwie jest już nawet okładka :D Byłam bardzo miło zaskoczona, bo seria "Ostatnia spowiedź" także mnie oczarowała. Muszę nadrobić "Dwór cierni i róż" :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Przyznam, że nie czytałam jeszcze tych książek, ciekawie będzie umówić się z nimi na spotkanie. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 15. Uwielbiam "Morze spokoju"! przepiękna i wzruszająca powieść! Płakałam przy niej, że ho ho :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie czytałam tylko "Wizji w mroku", a cała reszta już za mną i jedynie "Ostatnia spowiedź" nie była w moim guście - denerwowała mnie główna bohaterka i przesadny dramatyzm w fabule. Autorka stworzyła taką telenowelę. Aczkolwiek pierwszy tom był jeszcze dość dobry - gorzej z kolejnymi. Natomiast pozostałe trzy tytuły są super :)
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, że każdy kolejny tom Ostatniej spowiedź był jakby pisany na siłę, ale część pierwsza była cudowna :)

   Usuń
 17. Żadnej nie czytałam, ale mam nadzieję, że kiedyś uda mi się sięgnąć po "Dwór cierni i róż" :) "Ostatnia spowiedź" też wygląda na ciekawą.

  OdpowiedzUsuń
 18. Czytałam 'Ostatnią spowiedź', 'Dwór cierni i róż', a także 'Hopeless' i również bardzo je lubię ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Spośród wymienionych przez Ciebie książek znam tylko "Hopeless" i ten tytuł raczej nie znalazłby się w mojej topce :/ Ciekawa historia, ale po tylu rekomendacjach spodziewałam się o wiele więcej.
  Pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń
 20. W sumie, to nie wiem, czy mam na regale inną książkę z wymienionych, prócz "Hopeless", której jeszcze nie czytałam. Wszystkie widziałam i mnie kusiły, żeby je kupić (albo kupiłam, a nie wiem XD). Bardzo interesowała mnie "Ostatnia spowiedź", lubię tego typu książki, więc pewnie ją kupię.

  OdpowiedzUsuń

Witaj!
Będzie mi bardzo miło jeżeli pozostawisz po sobie ślad w formie komentarza- to bardzo motywuje! :)

© SZABLON WYKONAŁA: RONNIE | RC |